Logo KMA - Klub Młodych Autorów

Menu główne : [przeskocz]

Nr 39
Klub młodych Autorów Na przełaj

Po raz czwarty publikujemy dziś prace młodych autorów „Na Przełaj”. Otrzymujemy wiele artykułów, krótkich opowiadań i wypowiedzi dyskusyjnych - jesteśmy więc pewni, że Klub będzie stałą pozycją naszego pisma w ciągu tego roku.
Ponieważ na listy odpisujemy tylko w wyjątkowych wypadkach - odpowiadamy tu na pytania powtarzające się najczęściej. Przede wszystkim: „Czy mam talent! Czy mam zadatki na literata?” Autorzy liczą sobie 15–17 lat i co z nich wyrośnie – okaże się dopiero w przyszłości. Zachęcamy do pisania wszystkich, gdyż uważamy, że pisanie jest bardzo inteligentnym „hobby”, pomaga piszącemu patrzeć na świat własnymi oczyma, uczy precyzyjnego wypowiadania własnych myśli i wyrażania swoich przeżyć. Uczy takie zrozumienia cudzych spraw, uczuć i poglądów. Dlatego bardzo cieszą nas prace, które, nie mając ambicji literackich, poruszają interesujące i ważne sprawy z życia młodzieży.
Sprawa następna: podpisujemy autorów pseudonimami, jeśli sobie tego życzą. Ale prosimy o podawanie nazwisk i adresów do wiadomości redakcji. Prosimy również, aby autorzy podawali wiek i klasę, jeśli chodzą do szkoły, i do jakiej - czyli krótkie „dane personalne”.
Czy przewidujemy spotkania, seminaria członków klubu? Pomyślimy o tym wtedy, gdy zbierze się szersze grono stałych autorów-korespondentów.

CZWARTA LISTA CZŁONKÓW

Wydrukowaliśmy dotychczas prace 15 autorów. Dziś przybywa nam 5 nowych.

16. „Berta” (Warszawa)
17. Marek Ordyłowski
18. Jan Miłaszewski
19. „Ewa”
20. „Sara”

Oryginalna strona z "Na przełaj"

Spis treści