Logo KMA - Klub Młodych Autorów

Menu główne : [przeskocz]

Nr 37
Klub młodych Autorów Na przełaj

Klub nasz rozwija się, wręcz kwitnie. Otrzymujemy masę utworów i bardzo nas to cieszy. Ponieważ nie wszyscy przeczytali nasz apel „Pióra na start” i zadają nam liczne pytania, wyjaśniamy:
„Pióra na start” – to nie konkurs. To propozycja, aby wszyscy, którzy piszą, nadsyłali nam swoje utwory. Także ci, którzy dotychczas nie próbowali swych sił w piórze, mogą u nas zadebiutować.
O CZYM PISAĆ? Tematów nie narzucamy. Na pewno trzeba pisać o sprawach młodzieży – rzeczy poważne, problemowe i dyskusyjne. A także – wesołe, zabawne zdarzenia, wspomnienia. Warto na pewno pisać o zainteresowaniach, (hobby), o przeżyciach swoich i kolegów.
JAK PISAĆ? Formy wypowiedzi – według uznania autorów. Można wierszem, można prozą. Reportaże. Krótkie opowiadania. Wypowiedzi dyskusyjne. Kartki z pamiętnika. Scenki satyryczne i humoreski.
Nagród i pierwszych miejsc nie ma. Jedyna satysfakcja – ujrzenie swego nazwiska (lub pseudonimu) w druku i honorarium autorskie. Wszyscy autorzy, których materiał został zamieszczony, zostają wpisani na listę Młodych Autorów „Na Przełaj” i przyjęci do Klubu.
Dziś po raz trzeci publikujemy prace młodych autorów.

TRZECIA LISTA CZŁONKÓW

Do naszego Klubu należy już 9 osób, ich utwory drukowaliśmy w numerach 28 i 32 ,,N P”. Dziś nazwiska nowoprzyjętych):

10. Iga Wejch (autorka „Smutnego Dnia” publikowanego w numerze 32, pominęliśmy wówczas jej nazwisko.
11. Anna Kawecka, Gdynia.
12. W. M.
13. Edward Art.
14. Ina Reiss.
15. „Toni”.

Oryginalna strona z "Na przełaj"

Spis treści