Logo KMA - Klub Młodych Autorów

Menu główne : [przeskocz]

Nr 28
Klub Młodych Autorów "Na przełaj"

Uroczyste otwarcie

Na nasz skromny (w wymiarach) apel "Pióra na start" odpowiedziało tylu czytelników, że dział listów zginął pod stosem kopert. WSZYSTKICH, którzy okazali nam zaufanie i przysłali swoje "próbki" przyjmujemy do grona Przyjaciół "Na Przełaj". Tych, których reportaże, wiersze, opowiadania, wspomnienia i satyry dziś drukujemy – przyjmujemy BARDZO UROCZYŚCIE DO KLUBU MŁODYCH AUTOROW NP. (Lista obok).
To oczywiście nie jest wszystko, co, nawet z pierwszej fali listów nadaje się do wydrukowania. Co nieco musieliśmy – z braku miejsca – zachować na potem. Za kilka, tygodni zamieścimy następny "Klub Młodych Autorów" i ogłosimy kolejną listę przyjętych. A więc – cierpliwości.
Wyjaśniamy przy okazji, że Klub Młodych Autorów – to nie konkurs. Nie będzie pierwszych miejsc ani nagród. Będzie tylko satysfakcja zobaczenia siebie w druku. I oczywiście honorarium autorskie.
Szkoda, że większość Młodych Autorów ukrywa się pod pseudonimami. Rozumiemy to wprawdzie, ale sądzimy, że przyjemniej jest widzieć w "NP" swoje nazwisko, a nie pseudonim.

Pierwsza lista członków:

1. H. Drobnik, Świnoujście,
2. M. E.,
3. Oskar Wiecha Krak (woj. opolskie),
4. Jantar (woj. białostockie),
5. Luiza.

Gdyby ktoś z Autorów ukrywających się zdecydował się ujawnić swoje nazwisko – niech do nas napisze. Zamieścimy je w następnej liście.

ilustracja

Spis treści